Home Këshilla të ndryshme Komplimentet, ja cilat pelqejne femrat

Komplimentet, ja cilat pelqejne femrat

Me sakte, duhet te themi se komplimentet per nje femer jane si uji qe eshte i domosdoshem per bimet. Kjo do te thote se komplimentet jane nje ushqim i vertete per egon femerore.

Por cilat jane komplimentet qe i pelqen vertete nje femer? Kjo pyetje ka marre pergjigje ne nje ankete te faqes gjermane Spin.de qe gazeta Die Welt ka botuar ne faqen e saj. Hulumtimi ka ekzaminuar nje kampion prej dy mije njerezish, ku 77% ishin femra, te cilat u pyeten se cilat ishin komplimentet qe u pelqejne.

Shumica e tyre pranuan se u pelqenin me shume komplimentat qe lidheshin me pamjen e tyre fizike. Madje atyre u pelqente me shume t’u beje komplimenta rreth bukurise sesa rreth zgjuarsise se tyre.

Ne veçanti, nje nga komplimentet qe kenaqin nje femer, me popullor eshte “Sot ju jeni fantastike”, i pasuar nga “ti je gjeja me e mire qe ka ndodhur ndonjehere ne jeten time” dhe me klasikja “Une te dua”. Me poshte kesaj liste i shtohen edhe shprehjet: “Keni sy shume te bukur” dhe “eshte me te vertete bukur qe ti je ne kete bote”.

 

Keto komplimente jane te rendesishme per femrat per dy arsye kryesore: e para sepse ato duan qe t’u shperblehet kujdesi estetik qe i kushtojne pamjes se tyre dhe e dyta eshte se ato duan qe partneri i tyre te tregoj se sa te rendesishme ato jane per ate.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Përkujdesja për mushkëritë është një hap i shkëlqyer që mundëson mbrojtjen nga sëmundjet e ndryshme. Në këtë artikull do të mësoni për 7 ushqimet që pastrojnë dhe detoksifikojnë këtë organ të rëndësishëm. Çaji Jeshil Ekspertët rekomandojnë pirjen e një filxhani të ngrohtë me çaj jeshil përpara gjumit. Kjo do të ndihmojë të pastroni organizmin dhe mushkëritë nga toksinat, por edhe të ruajë shëndetin...