Home Këshilla të ndryshme Komunikimi baza e çdo lidhjeje të fortë

Komunikimi baza e çdo lidhjeje të fortë

komunikimiKeni kohë që nuk shkoni dakort me partnerin tuaj, dhe pavarësisht situatës nuk keni dëshirë ta pranoni se jeni në një krizë?

Agresiviteti i tepër dhe i pakontrollueshëm mund të jetë shkaku i parë që ju keni ftohjen mes jush. Mbireagimi për çdo problem të krijuar nuk është diçka e mirë për marrëdhënien tuaj në çift. Duhet të tregoheni më tolerantë ndaj partnerit që dhe situata të mos jetë shumë e tendosur.

Indiferenca mes njëri tjetrit është  një faktor që tjetër shumë i patolerueshëm në jetën në çift. Kur nuk ka asnjë xhelozi apo interesim karshi jush partneri do të thotë që është indiferent ndaj asaj që ju bëni apo thoni.

Zgjedhja e të gjithë problemeve është komunikimi, nëse nuk ndani pak nga jeta  e përditshme me partnerin tuaj atëherë do të lindin probleme që do t’ju qojnë deri në ndarje.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...