Krem pastrues per fytyren ne kushte shtepie

Nevojiten:

1 kastravec(me lekure te prere holle)

1/8 patate(me lekure te prere holle)

1 luge sode buke

1 kokerr veze

1 filxhan kos

Pergatitja

Hidhni ne makineri grirese pataten dhe kastravecin.Shtoni soden dhe vezen dhe vazhdoni perzierjen.Me pas hidhni kosin.Nese keni lekure te yndyrshme,shtoni 2 luge kafeje leng limoni.Kremi ruhet ne frigorifer per dy dite.

Si perdoret?

Shtrojeni ne nje pambuk ose pecete te paster dhe pastroni me te fytyren.Me pas hiqeni dhe shpelani fytyren.