Home Modë & Estetikë Krem Vitaminoz

Krem Vitaminoz

Për lëkurë të thatë dhe normale:

Është krem dite anti rrudhë dhe ripërtëritës i lëkurës.

Përmban:

Vaj luledielli: rigjenerues i qelizave sipërfaqësore të lëkurës, me fuqi të madhe zbutëse, rifreskuese dhe hidratuese.

Vaj kalendule: është një antioksidant i fuqishëm, ushqyes.

Ky vaj përmban acid linoleik dhe oleik, fraksione të tokoferolit, sistosterole dhe fosfolipide.

Vaj bajame, lule mëllage, lule kamomili, lule 1 000 fletëshi.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...