Home Modë & Estetikë Kremi për fytyren, duhet të zgjedhur në baze të moshes

Kremi për fytyren, duhet të zgjedhur në baze të moshes

Kremi për fytyren, duhet të zgjedhur në baze të moshesDuhet te keni kujdes qe kremi per fytyren, duhet te zgjedhur ne baze te moshes, karakteristikave te lekures dhe pricnipeve aktive qe permban ai.

Nese jeni 20 vjec, kremi i pershtashem per lekuren tuaj duhet te permbaje keto perberes baze: uje, glicerine, vitamine C dhe filter solar. Pas te 20-ve dhe deri tek 30-t mund te filloni te mendoni per nje aksion per parandalimin e rrudhave.

Kremi per lekure 30 vjecare duhet te permbaje acid hialurinik, vitamine E dhe C, duhet te perdorni bashke me kremin edhe serume ultra hidratant i cili ka aksion lifting.

Ne moshen 40 vjecare, lekure fillon te humbas elasticitetin dhe shkelqimin, dhe fillojne te dalin rrudhat e para, prandaj eshte e nevojshme te luani me keto faktore duke pasur nje kujdes te vecante per zonat delikate si rrathet e syve, qafen dhe dekolten.

Kremi qe duhet te perdorni duhet te permbaje: acid hialurinik, specifik per te shtrire rrudhat dhe per ti hidratuar ato. Jane te indikuar ato produkte te cilat permbajne ekstrate lulesh, pasi ndihmojne ne rigjenerimin e lekures, duke stimuluar prodhimin e kolagjenit.

TË TJERA

Çfarë duhet të dini që të parandaloni sëmundjen e diabetit

Simptomat më klasike të diabetit janë lodhja, urinimi i shtuar, etja dhe uria e tepruar. Por ka edhe disa simptoma të tjera që mund të jenë shenja paralajmëruese, që janë më pak të dukshme. Periodontiti Periodontiti është një sëmundje e mishrave të dhëmbëve, që mund të shkaktojë lirimin ose rënien e tyre. Kjo sëmundje është dy deri në tre herë më e...