Home Shëndetësi Kripë dhe vaj ulliri për osteoporozë

Kripë dhe vaj ulliri për osteoporozë

Kripë dhe vaj ulliri për osteoporozëKy është një ilaç i mahnitshëm që do t’ju vijë në ndihmë për lehtësimin e të gjitha dhimbjeve të osteoporozës dhe pas përdorimit të saj, nuk do të ndjeni dhimbje për disa vjet.

Domethënë, do të duhet të përgatisni një përzierje me vaj perimesh të parafinuar dhe kripë dhe të masazhoni pjesën e qafës dhe shpatullat.

Përbërësit:

10 lugë kripë dhe 20 lugë vaj (ulliri, luledielli).

Metoda e përgatitjes:

Përzieni vajin dhe kripën mirë dhe vendosini në një shishe qelqi, mbylleni atë dhe lereni për disa ditë.

Aplikimi:

Masazhoni çdo mëngjes pjesën e qafës dhe shtyllën kurrizore, rreth 2­3 minuta në fillim, pas

përfundimit të masazhit, fshini qafën me një peshqir të lagur dhe të ngrohtë.

Çdo ditë, rrisni kohëzgjatjen e masazhit me 2­3 minuta.

Këtë masazh duhet ta përsërisni për 10 ditë. Pas 8­10 procedurave do të vini re ndryshime rrënjësore.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ilaçi i famshëm OKI: Ja çka mund t’i bëj trupit tuaj

Ky ilaz redukton temperaturën, dhimbjen dhe inflamacionin, shkruan Periskopi. Ilaçi i njohur si ‘Oki’ ose siç njihet ndryshe Ketoprofeni, po përdoret në përmasa shumë të mëdha në Kosovë. Para disa muajsh, Shqipëria vendosi të ndalonte shitjen e këtij ilaçi pa recetën e mjekut mbi 40 miligram. Sidoqoftë, kjo masë që ndalon përdorimin pa lejen e mjekut nuk ekziston në Kosovë,...