Home Këshilla të ndryshme Kujdes vajza!Me produktet kozmetike

Kujdes vajza!Me produktet kozmetike

Kujdes vajza!Me produktet kozmetikeVajza do të dilni sonte dhe sigurisht do të bëni grimin tuaj të preferuar, por duhet të keni kujdes sepse përdorimi i gabua i make up-it mund t;ju kushtojë shumë.

Shpesh kur blejmë produkte kozmetike nuk e dimë se çfarë jemi duke blerë. Ne nuk i kontrollojmë produktet, madje as ata që i shesin nuk i kontrollojnë. Më poshtë do të njiheni me disa fakte të tmerrshme për make up-in që përdorim. Nuk ka asnjë rregullore federale për produktet kozmetike që të kontrollohen, edhe pse produktet kozmetike përbëhen shpesh nga përbërës kimikë.

Kompanitë e kozmetikës nuk i testojnë prodhimet e tyre. Kompanitë janë përgjegjëse ligjërisht për të vërtetuar se produktet e tyre janë të sigurta.
80% e përbërësve të produkteve kozmetike nuk janë të testuar për sigurinë që nuk shfaqin asnjë problem për lëkurën.

Shumë produkte të shitura si produkte origjinale dhe me një çmim shumë të ulët janë të falsifikuara, pasi vlera e produktit nuk mund të arrijë në çmimin minimal.
Kur produktet lexojnë “organike” nuk do të thotë që janë 100% organike dhe natyrore pasi në përpunimin e tyre ka përbërës kimikë./Blitz/

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...