Home Modë & Estetikë Kujdesi për flokët kaçurrel

Kujdesi për flokët kaçurrel

Kujdesi për flokët kaçurrelNjë herë në javë, përdorni një maskë ultra-ushqyese me gjalpë për të zbutur dhe ushqyer thellësisht flokët tuaj.

Para përdorimit të shampos, lëreni maskën për gjysmë ore, duke i mbështjellë me një peshqir të ngrohtë për efikasitet më të madh.
Në rastet e thatësirës së skajshme, mbajeni maskën gjatë gjithë natës dhe shpëlajeni me ujë në mëngjes. Rricat do të rimarrin fuqinë e tyre.
Përdorni vaj palme ose jojoba të cilat ushqejnë flokët e thatë dhe të dëmtuara. Aplikojeni në mbrëmje dhe të lëreni gjatë gjithë natës. Lajeni kokën në mëngjes dhe flokët do të rimarrin forcën dhe shkëlqimin e tyre.

Shampo për flokët kaçurrela

Flokët kaçurrela janë të brishtë dhe të thatë dhe kanë nevojë të lahen dhe të ushqehen në mënyrë intensive. Lajini me një shampo për flokë të thatë dhe kaçurrel, dhe më pas aplikoni një plotësues shampoje të pasur dhe ushqyese me baze jojobën ose gjalpin

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Përkujdesja për mushkëritë është një hap i shkëlqyer që mundëson mbrojtjen nga sëmundjet e ndryshme. Në këtë artikull do të mësoni për 7 ushqimet që pastrojnë dhe detoksifikojnë këtë organ të rëndësishëm. Çaji Jeshil Ekspertët rekomandojnë pirjen e një filxhani të ngrohtë me çaj jeshil përpara gjumit. Kjo do të ndihmojë të pastroni organizmin dhe mushkëritë nga toksinat, por edhe të ruajë shëndetin...