Home Modë & Estetikë Kura për gjoksin

Kura për gjoksin

Kura për gjoksinPjesa e trupit te nje gruaje e cila perkufizon feminilitetin e saj, sensualitetin dhe iden e amesise, eshte gjoksi.Si cdo pjese tjeter e trupit, ka nevoje per kura specifike dhe per trajtime qe ndihmojne per ta mbajtur sa me te ri.

Hapi i pare per te pasur nje gjoks te bukur, eshte te kujdeseni per lekuren dhe fortesine e tij ne menyre konstante, pasi lekura ne kete zone eshte shume delikate, dhe per kete arsye duhet te kete nje hidratim shume te mire te kesaj pjese.

Per me teper duhet ta pastroni me kujdes, duke perdorur produkte delikate, si: qumeshti detergjent qe perdoret per fytyren, me qellim per te mos demtuar lekuren, gjithashtu keshillohet te mos qendroni per shume kohe ne dush.

Pas nje larjeje te kujdesshme, aplikoni nje produkt hidratant, duke masazhuar me levizje rrethore per ne drejtim te qafes, per te stimuluar ne kete menyre mikroqarkullimin, dhe per te favorizuar thithjen totale te principeve aktive.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ilaçi i lashtë i gjyshes që shëron gjithçka

Sot do t’jua tregojmë recetën e një ilaçi tradicional gjerman i cili është përdorur për trajtimin e shumë sëmundjeve të ndryshme. Ky ilaç i përket mjekësisë alternative, ndërkaq thuhet se i trajton infeksionet, lodhjen, gripat, kolesterolin, arterosklerozën, etj. Gjithashtu është tejet fitimprurës për rastet e gurëve në veshka. Ilaçi fantastik natyral është i suksesshëm edhe në pastrimin e toksinave nga trupi dhe...