Home Këshilla të ndryshme Kuroni infeksionin e veshit duke përdorur hudhër

Kuroni infeksionin e veshit duke përdorur hudhër

Kuroni infeksionin e veshit duke përdorur hudhërNe të gjithë e dimë se hudhra është shumë e shëndetshme, por a keni ditur për të gjitha dobitë mjekësore që ka kjo bimë?

Ajo mund të hahet e freskët, por në përgjithësi përdoret si erëz për ushqim dhe shpesh përdoret për qëllime krejt të ndryshme, p.sh, për pastrimin e skarës.

Sigurisht, ajo që është më e rëndësishme është se hudhra mund të përdoret si ilaç, shkruan “Zëri”.

Kryesisht përdoret për të trajtuar simptomat e ftohjes dhe gripit, por gjithashtu mund të përdoret për të trajtuar infeksionet e veshit.

Nëse ju dhemb veshi, nëse keni ndonjë lloj të infeksionit të veshit, mund të shëroheni vetëm me një thelb hudhre.

Thelbin e hudhrës e pastroni dhe i prisni skajet, ashtu që të mbetet vetëm mesi i saj, të cilin duket vendosur në vesh dhe të fleni ashtu.

Hudhra do të zbut rrëshirën dhe do të lehtësojë pastrimin e veshit, por do të veprojë edhe kundër infeksionit duke eliminuar dhimbjen

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...