Home Këshilla të ndryshme Ky është ilaçi më i mirë kundër kolesterolit dhe tensionit të lartë

Ky është ilaçi më i mirë kundër kolesterolit dhe tensionit të lartë

Trajtimi natyror që do të prezentojmë në këtë artikull, përdoret për trajtimin e sëmundjeve të ndryshme, duke përfshirë edhe forcimin e sisemit imunitar.

Megjithatë, ky trajtim luan një rol të rëndësishëm sidomos në trajtimin kundër kolesterolit dhe tensionit të lartë të gjakut, transmeton portali arbresh.info

Përbërësit që ju duhet për këtë recetë të fuqishmë janë:

1 lugë e vogël lëng limon
1 karafil hudhër (integruar)
1 lugë e vogël uthull molle
1 colë xhenxhefil
1 lugë mjaltë

Të gjithë përbërësit i përzieni deri sa të fitoni një mase hemogjene. Më pas e vendosni në një enë të qelqi dhe lëreni në frigorifer për pesë ditë. Pas pesë ditësh filloni ta konsumoni para se ushqeheni. Duhet ta konsumoni 3 herë në ditë. Shumë shpejt do të filloni të ndjeni rezultatet pozitive.

TË TJERA

Çfarë duhet të dini që të parandaloni sëmundjen e diabetit

Simptomat më klasike të diabetit janë lodhja, urinimi i shtuar, etja dhe uria e tepruar. Por ka edhe disa simptoma të tjera që mund të jenë shenja paralajmëruese, që janë më pak të dukshme. Periodontiti Periodontiti është një sëmundje e mishrave të dhëmbëve, që mund të shkaktojë lirimin ose rënien e tyre. Kjo sëmundje është dy deri në tre herë më e...