Home Këshilla të ndryshme Ky është lëngu që shkatërron qelizat e kancerit

Ky është lëngu që shkatërron qelizat e kancerit

Ky është lëngu që shkatërron qelizat e kanceritMjekësia alternative shpesh raste del të jetë shumë efektive për shërimin e shumë sëmundjeve.

Ky lëng i panxharit është i ngarkuar me lëndë ushqyese të mëdha duke përfshirë antioksidantë dhe minerale si magnez, kalcium, hekur, kalium, natrium, zink dhe fosfor. Si dhe vitamina të grupeve C, B6, B2, B1 dhe acid folik, transmeton lajmi.net

Përveç se është i pasur me lëndë ushqyese, veti kryesore e këtij lëngu është aftësia për të shkatërruar qelizat kanceroze shumë shpejt.

Në fakt, më shumë se 50,000 persona që vuajnë nga kanceri dhe sëmundje të tjera të pashërueshme, kanë përjetuar përfitimet e pabesueshme të këtij lëngu.

Nëse ju do të konsumoni në baza të rregullta, ju do të përmirësoni jo vetëm shëndetin tuaj, por edhe do të mohoj zhvillimin e qelizave malinje.

Përbërësit dhe përgatitja:

Panxhar (rreth 55 përqind)
Karrota (rreth 20 përqind)
Rrënjë Selino (rreth 20 përqind)
Rrepka (rreth 2 për qind)
Patate (rreth 3 për qind)

Thjesht, përzieni të gjithë përbërësit dhe bëni lëngun. Konsumoni lëngun dy herë në ditë.

Sigurisht, ju bëni mirë të konsultoheni me mjekun tuaj dhe të konsumoni në mënyrë të moderuar për të vërejtur ndryshimet dhe për të dëgjuar trupin tuaj.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Sallata marule, aleatja më e mirë për t’u dobësuar, lehtësuar stresin dhe për të fjetur 8 orë rresht

Është mbretëresha e sallatave, por është gjithashtu një burim i shkëlqyeshëm i ushqyesve dhe ofron përfitime të shumta shëndetësore: kjo është arsyeja pse sallata marule nuk duhet të mungojnë në dietën tuaj. Pavarësisht se konsumohet shpesh për dietë, sallata marule është në të vërtetë një ushqim me veti të shumta terapeutike. Sallata marule është në dispozicion gjatë gjithë vitit, me...