Home Këshilla të ndryshme Ky është i vetmi alkool të cilin mund ta pini, por të...

Ky është i vetmi alkool të cilin mund ta pini, por të mos jeni mahmur

44Ata të cilët i duan argëtimet e natës posaçërisht do të ngazëllehen kur të kuptojnë që mund të pinë lirisht dhe të nesërmen nuk do t’u dhemb koka.

Çdo pije ka ndonjë “mëkat” në vete. Mahmurllëku është shenjë që para një nate e keni tepruar me alkoolin, mirëpo në vend që të pendoheni dhe të nevrikoseni, përpiquni ta zbusni atë, transmeton Telegrafi.

Nëse vendosni të pini xhin, shanset janë të mëdha që të “shkatërroheni” dhe të filloni të qani.

Nëse pini vodkë, ekziston rreziku që të bëheni tepër agresivë.

Kur vendosni të pini verë, të nesërmen për pasojat mund të shkruani një roman të gjatë.Të gjitha këto pije, gjithashtu shkaktojnë tmerr dhe mahmurllëk.Megjithatë, ekziston një lloj alkooli të cilin shkencëtarët e konsiderojnëplotësisht të sigurt kur është fjala për shmange të mahmurllëkut.As më pak, as më shumë, ai alkool është tekila!

33

Madje ajo e vërteta, tekila e bardhë e cila është prodhuar 100 për qind nga agava (Agave americana), pa sheqer dhe pa lëng misri.

Kjo pije, është dëshmuar, nuk shkakton pasoja, së paku gjatë ditës së nesërme.

Mirëpo, kini kujdes të mos e teproni me tekilën gjatë mbrëmjes, sepse ajo ka “reaksion të vonshëm”.

Një studim i ri amerikan i cili vjen nga Shoqëria Kimike Amerikane, tregon se tekila ndihmon në humbjen e peshës. Sheqeri që gjendet në bimët që përdoren për të bërë tekila mund të ndihmojnë uljen e glukozës në gjak.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ushqimet më të mira kundër celulitit

Celuliti është akumulimi i tepërt dhe i parregullt i yndyrës nën lëkurë. Ai formohet në këmbë dhe merr dukjen si lëvozhgë portokalli. Celuliti është një problem që i intereson pjesës më të madhe të grave, që më shumë se sa nga shëndoshja e trupit, varet shumë nga stili i jetës dhe nga ushqimet që konsumojmë. Lajmi i mirë është që...