Home Këshilla të ndryshme Ky ilaç bën mrekullinë me kockat

Ky ilaç bën mrekullinë me kockat

Ky ilaç bën mrekullinë me kockatDhimbjet në eshtra janë dhimbje e shpeshtë te personat e moshuar. Më së shpeshti shfaqen te femrat, pasi më shpesh gjatë jetës i ekspozohen ujit të ftohtë.

Tani ju prezantojmë ilaçin natyral për shërimin e nyjave me dhimbje dhe eshtrave.

PËRBËRËSIT:

2 lugë xhelatinë;

Lëngun e një portokalli;

Pak kanellë;

2 lugë mjaltë.

Masën e përzieni mirë dhe e lini të qëndrojë për dy orë. Pastaj masën në shtresë të hollë a aplikoni në hapësirat me dhimbje.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Përfitimet shëndetësore të ujit të arrës së kokosit

Vitet e fundit, uji i kokosit është bërë një pije shumë e famshme. Është i shijshëm, freskues dhe gjithashtu i mirë për shëndetin tuaj. Për më tepër, është i ngarkuar me disa lëndë ushqyese të rëndësishme, përfshirë mineralet që shumica e njerëzve nuk i marrin sa duhet. Më poshtë gjeni disa nga përfitimet shëndetësore të ujit të arrës së kokosit. Mund të ketë...