Home Këshilla të ndryshme Ky ilaç i ka shokuar dhe mjekët: Kjo masë rigjallëron eshtrat dhe...

Ky ilaç i ka shokuar dhe mjekët: Kjo masë rigjallëron eshtrat dhe nyjat

Ky ilaç i ka shokuar dhe mjekët: Kjo masë rigjallëron eshtrat dhe nyjatShumë persona vuajnë nga problemet e shumta me eshtrat dhe nyjat. Dikujt mukoza kërcet eshtrat, dikujt i shkaktojnë dhimbje, po ashtu dhe nyjat.

Këtu ju paraqesim një ilaç natyral, i cili ndikon në zgjedhjen e këtyre problemeve. Është i thjeshtë për ta përgatitur, e më mirë të përdorni një ilaç si ky sesa të përdorni preparate të shtrenjta përplot me materie të dëmshme. Ndikon mirë në shëndetin në përgjithësi.

Përbërësit e nevojshëm: 1 kg mjaltë; 50 g fara të kungullit; 3 lugë rrush pa fara; -50 g fara të lulediellit; 50 g kokrra gruri; 10 lugë fara të lirit. Mënyra e përgatitjes: Të gjithë përbërësit i përzieni në një enë të madhe dhe më pas e zhvendosni në një kavanoz.

Kavanozin e mbyllni mirë dhe e mbani në frigorifer. Mënyra e përdorimit: Merrni nga një lugë të këtij ilaçit, para drekës dhe darkës,transmeton gazeta Kosova Sot.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...