Ky lëng magjik pihet para gjumit dhe shkrin dhjamin e barkut

1Disa dieta kryejnë pune e ca te tjera nuk janë efektive. Por për të humbur peshë dhe për të mos e shtuar prapë atë këtu duke ndjek disa rregulla.

Jo vetëm personat me mbipeshë por edhe njerëzit që pesha ideale u lëviz vetëm me disa kilogramë janë të vetëdijshëm se sa e vështirë është të vish në formë e të eliminosh ato kilogramë të tepërt.

Pjesa më e vështirë e trupit për t’u tonifikuar është ajo e barkut dhe e kofshëve pasi në këto zona yndyra akumulohet shumë lehtë dhe kërkon shumë kohë të shkrihet.

Duke ditur këtë shqetësim tuajin, më poshtë e keni formulën e lëngut magjik që eliminon dhjamin në mënyrë efektive brenda një kohe rekord (10 orë), shkruan Living.al.

Rreth një orë para se të shkoni në shtrat, përzieni: majdanoz, lëngun e një limoni, 2 lugë uthull, kanellë 1 lugë çaji xhenxhefil.

Konsumojeni përpara gjumit dhe në mëngjes jo vetëm do të ndiheni më të lehtë, por organizmi do të jetë i pastruar dhe nga toksinat.

Këshilla

Pi shume ujë

Largo ushqimet e këndshme, ëmbëlsirat nga shtëpia.

Merru me diçka – nuk ja vlen të hash pasi që nuk ke gjë tjetër që të bësh dhe mërzitesh.

Ha vetëm nga pjata dhe ulur në tavolinë ushqimi.

Mos u ushqe nga frigoriferi.