Home Modë & Estetikë Ky lëng që ju eliminon rrudhat dhe ju ngadalëson plakjen

Ky lëng që ju eliminon rrudhat dhe ju ngadalëson plakjen

Ky lëng që ju eliminon rrudhat dhe ju ngadalëson plakjen“Kjo do të jetë receta më e dashur për të gjithë ata që duan të mbeten të rinj e të bukur përgjithmonë. E dini kush mund ta bëjë këtë mrekulli? Çaji i kanellës.

Në një gotë me ujë të valuar hidhni 3 lugë kanellë pluhur dhe lëreni deri sa çaji të bëhet i vakët. Në këtë moment, shtoni 2 lugë mjaltë të papërpunuar dhe pijeni çajin në mëngjes dhe pasdite. Nëse e konsumoni rregullisht do të arrini rezultate mjaft të dukshme.

Ky çaj përveç se ju dhuron një lëkurë të bukur dhe ngadalëson plakjen, ai është gjithashtu i dobishëm për:
Inflamacionet dhe infeksionet e ndryshme
Redukton problemet me kapsllëkun
Rregullon nivelet e sheqerit në gjak
Ndihmon në humbjen e peshës
Heq dhimbjet reumatike
Zvogëlon sasinë e kolesterolit të keq në trup
Trajton infeksionet fungale në trup
Redukton dhimbjet menstruale.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...