Home Këshilla të ndryshme Largoni shenjat e shtatzanisë dhe trashjes me këto vajëra natyrale

Largoni shenjat e shtatzanisë dhe trashjes me këto vajëra natyrale

Largoni shenjat e shtatzanisë dhe trashjes me këto vajëra natyraleShenjat e shtatzanisë dhe nga trashja janë problem i shumë personave dhe trajtimi i tyre nuk është shumë i lehtë. Por janë disa vajra natyralë që ndihmojnë në eliminimin e tyre.

3 muaj më parë Flasin tradhtarët: Këto janë shenjat që tregojnë se partneri po ju tradhton Ngrohni pak vaj ulliri dhe fërkoni butësisht pjesët ku janë shfaqur shenjat.

Kjo do të ndikojë në qarkullim më të mirë të gjakut dhe do të zvogëlojë shenjat në trup.Një metodë tjetër është me vaj kokosi. Bëni masazh pjesëve të afektuara për 15 minuta.

Gjithashtu, një tjetër metodë është përzierja e sasive të barabarta të vajit të Lavandës, vajit të bajamave dhe vajit të kamomilit.Vaji nga Vitamin-E gjithashtu është jashtëzakonisht terapeutik për trajtimin e shenjave të të shfaqura nga shtatzania dhe trashja.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Arsyet përse ju lotojnë sytë, zgjidhjet për secilin rast

Lotët janë të rëndësishëm për shëndetin e syve. Ato i lubrifikojnë ato, i ushqejnë dhe mbrojnë shëndetin e tyre. Lotët përbëhen nga uji, sekrecione të ndryshme, vajra yndyrorë dhe mbi 1,500 proteina të ndryshme. Shkarkimi i tyre nëpërmjet të qarës është shumë e shëndetshme për organizmin. Lotët prodhohen nga gjendrat sipër syve dhe nën qepalla. Një ndër funksionet e tjera...