Home Modë & Estetikë Lekura e bukur

Lekura e bukur

Lekura e bukurJa disa kuriozitete te cilat na ndihmojne te mbrojme lekuren tone, mbi ta gjitha nga i ftohti qe po vjen, dhe per ta bere te shendetshme dhe te bukur fale elementeve prezente 100% ne natyren qe na rrethon.
Acidi linoleik ( Omega 6) dhe acidi alfalinoleik (Omega 3) perforcojne mbrojtjen natyrale te lekures tone dhe nderhyjne ne formulat nderqelizore.

Keto ushqyes mund te gjenden ne vajin e trendafilit. Keto perberes ndihmojne te mbajne lekuren elastike dhe eshte e rendesishme per te mbrojtur barrieren kutane nga agjentet e jashtme.

Kamomili eshte i njohur per vetit e tij mbrojtese dhe kuruese. Ziknu, eshte nje agjente i shkelqyer per te rregulluar yndyren dhe ndihmone ne shkelqimin tipik te fytyres me yndyre.

TË TJERA

Çfarë duhet të dini që të parandaloni sëmundjen e diabetit

Simptomat më klasike të diabetit janë lodhja, urinimi i shtuar, etja dhe uria e tepruar. Por ka edhe disa simptoma të tjera që mund të jenë shenja paralajmëruese, që janë më pak të dukshme. Periodontiti Periodontiti është një sëmundje e mishrave të dhëmbëve, që mund të shkaktojë lirimin ose rënien e tyre. Kjo sëmundje është dy deri në tre herë më e...