Home Shëndetësi Lëkurë me shkëlqim, Ja maska e duhur!

Lëkurë me shkëlqim, Ja maska e duhur!

maskeSipas mendimit tim maska më e mirë, gjithmonë nësë deshironi të keni një lëkurë me shkëlqim është maska me panxhar. Në qoftëse keni dyshime, ju’a sugjeroj t’a provoni të pakten një herë dhe do të ngelni totalisht të befasuara nga rezultati magjepës i kësaj recete. Mjafton të keni pak kohë që t’i kushtoni vetes trajtimin që meritoni, dhe më pas do e gjeni gjithnjë mundësinë për t’i bërë qefin vetes.

Përbërësit;

1 lugë panxhar

1 lugë krem i yndyrshem

Përgatitja;

Merrni panxharin, lajeni me ujë të freskët dhe pastaj grijeni imët. Shtypni mirë me lugë deri sa të lëshojë pak lëng dhe pastaj hedhni dhe kremin e yndyrshem. Masa që do të krijohet do të marrë ngjyren e panxharit, por mos u frikësoni. Shperlani fytyren me ujë të freskët dhe kapni flokët me një lidhëse që të mos ju pengojnë në proçesin e aplikimit të maskës. Shperndani masken mbi gjithë fytyren dhe e lini të qëndrojë 15 minuta. Shperlani fytyren me ujë të vakët dhe shijoni rezultatin e mrekullueshem.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Gjinekologu kosovar sqaron pyetjen që shumë njerëz e kanë bërë, tregon sa lindje mund t’i ketë një grua që procesin e kryen me operacion

Lindja me operacion kryhet për shkak të indikacioneve të qarta. Duke marrë parasysh numrin e madh të lindjeve tek ne dhe përqindjen e lindjeve me prerje cezariane, komplikacionet janë të rralla, thotë gjinekologu Memli Morina. Sipas tij këto operacione kryhen nga profesionistë të aftë, prandaj gratë duhet ta ndiejnë veten të sigurtë dhe mos të kenë merak.“Nëse një grua lind...