Home Këshilla të ndryshme Lëng limoni me piper të zi për humbje peshe

Lëng limoni me piper të zi për humbje peshe

Lëng limoni me piper të zi për humbje pesheLëngu i limonit është përdorur nga shumë si një pije që jo vetëm e mban trupin të freskët, por gjithashtu ndihmon në tretjen e ushqimit dhe rregullon traktin gastro intestinal.

Nëse shtoni piper të zi ju do ta bëni atë një përzierje më të fortë që do të ndihmojë në humbjen e peshës. Piperi i zi përmban piperinën, e cila bllokon gjenerimin e qelizave yndyrore. Përgatitni ujë të freskët, lëng limoni dhe piper të zi. Përzieni të gjithë përbërësit dhe ruani në frigorifer.

Konsumojeni të paktën dy herë në ditë.
Të dy pijet e përmendura janë provuar nga shumë njerëz që kanë pasur sukses në udhëtimin e tyre drejt humbjes së peshës. Nëse dëshironi të jeni një nga ta, provoni këto pije dhe shihni rezultatet vetë.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Sallata marule, aleatja më e mirë për t’u dobësuar, lehtësuar stresin dhe për të fjetur 8 orë rresht

Është mbretëresha e sallatave, por është gjithashtu një burim i shkëlqyeshëm i ushqyesve dhe ofron përfitime të shumta shëndetësore: kjo është arsyeja pse sallata marule nuk duhet të mungojnë në dietën tuaj. Pavarësisht se konsumohet shpesh për dietë, sallata marule është në të vërtetë një ushqim me veti të shumta terapeutike. Sallata marule është në dispozicion gjatë gjithë vitit, me...