Home Këshilla të ndryshme Leng miks për humbje të peshës

Leng miks për humbje të peshës

Leng miks për humbje të peshësKëto lëngje për humbje të peshës kanë veçori të shumta ushqyese dhe kanë karakteristika që eliminojnë toksinat dhe yndyrën.

Përdorimi i këtyre lëngjeve është vërtetuar të ketë efekt edhe në detoksifikimin e trupit e poashtu edhe planin tuaj për të rënë në peshë. E para që duhet të bëni është t’i pastroni frutat para se t’i miksoni ato.

Më poshtë i gjeni disa nga kombinimet e frutave të cilat kanë efekte pozitive për trupin e njeriut:

Mollë me boronica

Mollët janë të shkëlqyeshme për të pastruar organizmin. Boronicat ofrojnë vitamin C, E dhe shumë minerale.

3 copë mollë (të plota)

1 filxhan boronica

1 lugë të gjellës fibra të çfarëdo lloji

Ananas i gjelbër

Freskim dhe energji!

½ ananas

1 grumbull i vogël brokoli (2 filxhan)

1 trangull

1 kiwi

Qëroni kiwi-n, shtrydhni brokolit, shtoni ananasin dhe trangullin në mikser. Servoni menjëherë.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

(Disa) ushqime dhe kanceri, kronologjia e një lidhjeje të dyshuar!

U deshën 50 vjet për të kuptuar se stilet e jetesës, në radhë të parë ajo që në pjatë, janë në origjinë të në shumë se gjysmës së tumoreve Për të kujtuar rëndësinë e ndjekjes së një diete korrekte është Shoqata Italiane për Hulumtime të Kancerit (Airc), e cila është kthyer në 2,500 sheshe italiane me iniciativën ‘Portokalli i Shëndetit’. Të...