Home Këshilla të ndryshme Lëngu i hudhrës largon dhjamin

Lëngu i hudhrës largon dhjamin

Lëngu i hudhrës largon dhjaminLëngu i nxjerrë nga hudhrat është një mundësi e mirë për të pasur një organizëm të shëndetshëm.

Ai është një lëng i cili njihet për vetitë e tij çudibërëse për largimin e shtresave dhjamore e po ashtu edhe për forcimin e sistemit imun, pastron gjakun, përmirëson aftësinë në punë, përmirëson punën e zemrës dhe ndikon te sëmundjet e femrave.

Për të përgatitur këtë pije është e nevojshme që të keni; 12 thelbi hudhre, e më pas përzieni me gjysmë litër verë të zezë.

Le të qëndrojë për dy javë, më pas e kulloni dhe e zhvendosni në një shishe tjetër. Lëngun ta pini tri herë në ditë nga një lugë, për një muaj rresht.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Arsyet përse ju lotojnë sytë, zgjidhjet për secilin rast

Lotët janë të rëndësishëm për shëndetin e syve. Ato i lubrifikojnë ato, i ushqejnë dhe mbrojnë shëndetin e tyre. Lotët përbëhen nga uji, sekrecione të ndryshme, vajra yndyrorë dhe mbi 1,500 proteina të ndryshme. Shkarkimi i tyre nëpërmjet të qarës është shumë e shëndetshme për organizmin. Lotët prodhohen nga gjendrat sipër syve dhe nën qepalla. Një ndër funksionet e tjera...