Home Këshilla të ndryshme Lëngu i majdanozit, bëni shumë mirë për trupin tuaj

Lëngu i majdanozit, bëni shumë mirë për trupin tuaj

Lëngu i majdanozit, bëni shumë mirë për trupin tuajNëse dëshironi të humbni tre kilogramë për pesë ditë, pini këtë lëng të përgatitur nga majdanozi, pak ujë dhe një limon.

Kjo pije fenomenale ju ndihmon të humbni kilogramët shtesë. Lëngu i freskët nga majdanozi posedon përbërës që ndihmojnë qarkullimin e oksigjenit në organizëm dhe nevojitet për funksionimin normal të gjëndrave të veshkës dhe tiroideve.

Majdanozi është i shkëlqyeshëm edhe kundër gurëve në veshka, e ndikon edhe te shëndeti i syve. Por, kini kujdes, mos e teproni, pasi që mund të hasni në telashe me sistemin nervor. Kur flasim për humbjen në peshë, është i përdorshëm nëse kombinohet me lëngjet e tjera.

Përgatitja:

Shtrydhni lëngun e limonit, e më pas në blender shtoni majdanozin, më pas shtoni ujin. Lëngun ta pini në mëngjes në lukth të zbrazët për pesë ditë, e më pas nevojitet të bëni pauzë për dhjetë ditë.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...