Home Modë & Estetikë Lëngu i qepës se kuqe për flokë të shëndetshëm

Lëngu i qepës se kuqe për flokë të shëndetshëm

Lëngu i qepës se kuqe për flokë të shëndetshëmLëngu i qepës se kuqe është i mahnitshem për flokët tuaj dhe për shumë të famshëm ajo është një nga përbërësit më të mirë kur është fjala për përmirësimin e cilësisë së flokëve.

Studimet kanë treguar se qepa e kuqe parandalon humbjen e flokëve në 87% të rasteve. Flokët tuaj do të duken më tërheqëse brenda një muaji.

Dermatologjistet kanë konfirmuar se ajo nuk shkakton efekte anësore.

Qepet e kuqe jane ngarkuar me squfur, të cilat janë të rëndësishme për prodhimin e kolagjenit. Kolagjenit është thelbësor për rritjen e flokëve.

Lëngu i qepës se kuqe përmirëson qarkullimin e gjakut në lëkurën e kokës. Ai redukton inflamacion të lëkurës, në sajë të pronave të saj të forta antibakteriale transmeton qiriu.net

Kjo do të bëjë flokët tuaj shumë më të fortë,. Ju do të jetë te habitur nga rezultatet e këtij trajtimi në vetëm një muaj!

Recetë

Pastro dhe qero 2-4 qepë. Shtrydh lëngun e tyre. Përzierja qepë është një tjetër alternativë, por lengu është zgjidhja më e mirë. Perzieni në një lugë gjelle mjaltë.

Butësisht vendosni lëngun në lëkurën e kokës suaj. Lëni atë për 15-30 minuta. Ju mund te mos e pëlqeni erën e tij, por ai është sigurt duke funksionuar. Për rezultate optimale, ju mund të mbani lëngun në për një orë.

Përsëriteni trajtimin 2-3 herë në muaj.Provojeni dhe ndani mendimin tuaj!

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...