Home Ushqim Lëngu i sallatës së gjelbert lufton mbipeshën

Lëngu i sallatës së gjelbert lufton mbipeshën

Lëngu i sallatës së gjelbert lufton mbipeshënLëngu i sallatës së gjelbër bombë për mbi peshën dhe gjithashtu lufton celulitin!

Lëngu i sallatës së gjelbër ju ndihmon për të kontrolluar oreksin, pasi ajo ka një efekt zbutës dhe qetësues ku ndikon dukshëm në organizmin tuaj.

Sallata është e përkryer për humbje në peshë, sepse përmban pak kalori dhe përqindje të lartë antioksidantësh.

Ky lëng nga kjo sallatë lufton celulitin. Përbërësit që ju nevojiten për këtë lëng : 5 gjethe sallatë të gjelbër, 10 gjethe majdanoz, 1 filxhan lëng portokalli. Hidhini të gjithë përbërësit në mikser dhe lërini derisa të realizohet një lëng kompakt.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...