Home Këshilla të ndryshme Lëngu që u ndihmon me infeksionet e traktit urinar

Lëngu që u ndihmon me infeksionet e traktit urinar

Infeksionet e traktit urinar janë të zakonshme dhe ndodhin tek të gjitha moshat, madje shpesh herë mund të jenë shumë problematike e të mundimshme.

Nuk ka njeri që nuk është përballur të paktën një herë në jetë me infeksione të ngjashme.

Por në vend se të shkoni nga mjeku në mjek e të harxhoni para të majme nëpër barna, fatmirësisht ekziston një recetë natyrale për këtë problem.

Madje këtë lëng mund ta përgatisni në shtëpi, është natyral dhe mbi të gjitha nuk ka asnjë efekt anësor, pos që ndihmon që të tejkaloni më lehtë këtë problem të bezdisshëm shëndetësor, transmeton Klan Kosova.

Përbërësit:

Gjysmë limoni të qëruar

Gjysmë filxhani boronica të kuqe

1 filxhan e gjysmë boronica

2 filxhanë me shalqi, pa fara

Si ta përgatisni këtë lëng?

Në fillim duhet të pastroni mirë të gjithë përbërësit. Më pas largoni farat nga shalqiri dhe limoni.

Vendosni të gjithë përbërësit në mikser (blender) derisa të krijoni një lëng.

Pasi të përgatitet ky lëng i freskët, konsumojeni menjëherë. Në fakt, këtë lëng duhet ta konsumoni tri herë në ditë.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ne e trashëgojmë inteligjencën nga nëna – dukjen nga babai

Studiuesit në Universitetin e Uashingtonit pohojnë se fëmijët trashëgojnë inteligjencën nga nënat e tyre. Sipas hulumtimit të tyre, gratë kanë më shumë të ngjarë të kalojnë gjenet që formojnë inteligjencën e një fëmije dhe kalohen në kromozomet X. Gjithashtu, një studim i ri i kryer nga studiues nga Skocia mbështet faktin se gjenet e rëndësishme për funksionet e përparuara njohëse...