Home Shëndetësi Lëngu që zhbllokon arteret e bllokuara

Lëngu që zhbllokon arteret e bllokuara

Lëngu që zhbllokon arteret e bllokuaraUshqimi i yndyrshëm, prodhimet e papërpunuara dhe helmet mund të shkaktojnë probleme serioze në sistemin kardiovaskular. Përmes tre përbërësve mund t’i pastroni arteriet e bllokuara dhe të eliminoni yndyrat nga gjaku

Përbërësit:

– 8 limonë

– 4 litra ujë

– 1 pjesë xhenxhefil

– 8 thelb të hudhrës

Përgatitja:

Para se t’i ndalini limonët në rriska, i pastroni mirë. qëroni dhe bluani xhenxhefilin dhe të gjithë përbërësit i vendosni në blender. Përzieni të gjithë përbërësit dhe do të fitoni një masë homogjene. Pasi ta keni përzier masën, e vendosni në enë, shtoni enë dhe e lini të vlojë. Kur të vlojë shumë, e hiqni nga zjarri, prisni të ftohet.

Konsumimi:

Konsumoni nga gotë të vogël, dy orë para secilës shujtë, në lukth të zbrazët. Gjatë shërimit duhet të jeni aktiv, të ushtroni tri herë në ditë.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...