Home Ushqim Limoni dhe Uthulla e Molles

Limoni dhe Uthulla e Molles

Limoni dhe Uthulla e MollesLimoni lehte i shtohet cilesdo diete, dhe pervec tjera jane te lire! Ata ofrojne Vitamine C dhe barazojne ne trup bilancin e acideve dhe alkali.

Ju mund ti shtoni cajit limon, apo ujit, ose edhe te pergaditni dicka tjeter me limon, ose thjeshte te pini caj me limon. Ose bej nje rrug e kryej 3 pune duke ngrene brokoli te sperkatur me leng limoni dhe me pak hudher.

Uthulla e Molles: nuk eshte ushqimi i pare ne liste kur ikim per te blere gjera ushqimore, por, uthulla e molles eshte shume efektive.
Perberja kryesore e saj eshte, natyrisht, molla qe permbane nje mori vitamina duke perfshire ketu potas, kalcium, fosfor, sodium, magnez, klorin, hekur, flourine dhe sulfur. Pergadit sallata te cilave mund ti shtosh uthull molle.

TË TJERA

Çfarë duhet të dini që të parandaloni sëmundjen e diabetit

Simptomat më klasike të diabetit janë lodhja, urinimi i shtuar, etja dhe uria e tepruar. Por ka edhe disa simptoma të tjera që mund të jenë shenja paralajmëruese, që janë më pak të dukshme. Periodontiti Periodontiti është një sëmundje e mishrave të dhëmbëve, që mund të shkaktojë lirimin ose rënien e tyre. Kjo sëmundje është dy deri në tre herë më e...