Home Këshilla të ndryshme Limoni kundër pikave të zeza

Limoni kundër pikave të zeza

Limoni kundër pikave të zezaKy është një “locion” natyror dhe i thjeshtë për të pastruar fytyrën tuaj nëse keni pika të zeza

1. Lajini duart me ujë të rrjedhshëm dhe sapun.
2. Prisni një fetë të hollë limoni. Vendoseni në fytyrë me kujdes duke shmangur konturet e syve.
3. Pastroni fytyrën tuaj me ujë të pastër para se ta thani atë me një peshqir të pastër. Përsëriteni veprimin në mëngjes dhe darkë për disa ditë, pastaj ndërpriteni proçesin sapo lëkura juaj të rimarrë qartësi e saj dhe pikat e zeza të jenë zhdukur.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Çfarë ndodh nëse konsumoni cigare kur ushqeni fëmijën me gji?

Qumështi i gjirit e ndihmon fëmijën të fitojë imunitet dhe të luftojë sëmundje nga më të ndryshmet. Nëse një fëmijë konsumon qumësht ai është në gjendje që të mposhtë edhe tymin e duhanit. Shumë studime kanë treguar se një fëmijë që ushqehet me gji është më i fortë dhe shanset për t’u prekur nga sëmundjet janë më të pakta. Por...