Home Ushqim Limoni shëron dhimbjen e kokës

Limoni shëron dhimbjen e kokës

Kjo, në fakt, do të thotë që kemi reaksion të butë alergjik ndaj disa ushqimeve që kemi konsumuar, ndërsa limoni mund të na ndihmojë në zbutjen e kësaj dhimbjeje.

Në këtë rast, në vend të tabletave kundër dhimbjes së kokës, mund të ndihmojë edhe limoni.

Duhet që t’i shtrydhni disa feta të limonit në një filxhan me çaj dhe ta pini, gjë që do të duhej menjëherë ta zbuste dhimbjen e kokës.

Gjithashtu, lëvorja e limonit, e grirë me rende dhe e shtypur në një masë, mund të përdoret si shtresë për kokë, e më së miri ndikon në zbutjen e dhimbjes së kokës, të shkaktuar nga temperatura.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Përkujdesja për mushkëritë është një hap i shkëlqyer që mundëson mbrojtjen nga sëmundjet e ndryshme. Në këtë artikull do të mësoni për 7 ushqimet që pastrojnë dhe detoksifikojnë këtë organ të rëndësishëm. Çaji Jeshil Ekspertët rekomandojnë pirjen e një filxhani të ngrohtë me çaj jeshil përpara gjumit. Kjo do të ndihmojë të pastroni organizmin dhe mushkëritë nga toksinat, por edhe të ruajë shëndetin...