Locion me kripë deti dhe limon për trupin tuaj

Proud of her beautiful skinPërbërësit

Lëng limoni

Kripë deti

Ujë

Përgatitja;

Pini nga një filxhan me ujë të ftohtë me limon brenda çdo dy orë. Ky lëng do të nxjerë jashtë toksinat e mbledhur në organizëm. Kripa e detit në veçanti do të konsistojë në nxjerrjen jashtë të këtyre toksinave. Kombinoni kripen e detit me ujë deri sa të krijoni si tip paste. Masen e përgatitur lyeni gjithë trupin të pakten 10 minuta para se të hyni të bëni dush. Shperlajeni trupin me shampon tuaj të zakonshem dhe fshijeni me një peshqir të butë, që të mos shkaktohet irritim ose ashpersim të lëkurës. Limoni është një burim i pasur i vitaminës C.

Ndërsa kripa shërben si pastrues dhe eleminues i tokinave të krijuara në organzimin tuaj.

KËSHILLA TË NGJASHME