Home Shëndetësi Locion me qumësht për të lëmuar lëkuren

Locion me qumësht për të lëmuar lëkuren

maskeTrajtimet me qumësht janë përdor që në kohen e Kleopatres, kjo sepse përbërësit natyral zbusin dhe zbardhojnë pigmentin e lëkurës. Tanimë ju keni mundësi të trajtoni lëkuren me locione fantastike, mjafton që të zgjidhni të duhuren dhe atë që i përshtatet më shumë lëkures suaj.

Përbërësit;

½ qumësht të skremuar

½ filxhan sodë buke

½ lugë kripë

½ filxhan mjaltë të ngrohtë

6 pika vaj aromatizues livandoje, ose ndonjë parfum tjetër që ju pelqen.

Në vasken e hidromasazhit hidhni të gjithë përbërësit me radhë. Pastroni lëkuren me ujë të freskët para se të dilni nga vaska. Mos e fshini lëkuren të thatë, por sa është akoma e lagësht nga trajtimi me locion.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...