Home Modë & Estetikë Losioni çudibërës për flokë

Losioni çudibërës për flokë

Losioni çudibërës për flokëHumbja prej 50-100 qimeve të flokut në ditë konsiderohet normale, por nëse e kalon këtë shifër, është alarmante. Flokët e buta dhe të trasha janë gjithçka që secili i dëshiron, ndërsa që rënia e flokut është problem si i femrave po ashtu edhe i meshkujve, transmeton gazeta Kosova Sot Online.

Përbërësit: 1 të kuqtë e vezës, gjysmë banane, gjysmë gote birrë dhe 1 lugë mjaltë.

Përgatitja: thjeshtë, të gjithë përbërësit i vendosni në blender, i përzieni dhe fitoni masë të trashë.

Aplikimi: Maskën e vendosni në hapësirat ku keni dobësim të flokut dhe e lini për disa orë. Ndjenja e të nxehtit do të thotë se po reagon. Më pas flokun e shpëlani në mënyrë të zakonshme.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...