Home Ushqim Luftoni stresin me lëng shege

Luftoni stresin me lëng shege

Luftoni stresin me lëng shegeShkencëtarët e universitetit të Edimburgut kanë zbuluar se shega ndihmon për të luftuar stresin duke qenë një burim i pasur antioksidantësh.

Nëse ju konsumoni 500 ml lëng shege çdo ditë për dy javë rresht, humori juaj do të përmirësohet dhe stresi do të pakësohet. Është mirë që njerëzit të konsumojnë lëng shege, pasi ajo iu heq stresin dhe iu jep energji.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...