Luleradhiqja ilaçi natyrale kundër diabetit

Luleradhiqja ilaçi natyrale kundër diabetitDiabeti është sëmundje kronike, e cila shfaqet si pasojë e mungesës së insulinës në organizëm. Si pasojë e kësaj ndodh çrregullimi i metabolizmit të glukozës, proteinave dhe yndyrave.

Simptomat më të shpeshta janë goja e tharë, plogështimi i përgjithshëm i organizmit si dhe humbja e shpejtë në peshë, transmeton gazeta Kosova Sot Online.

Pos kësaj, luleradhiqja pos se është ilaç për mëlçinë dhe lukthin, kjo bimë shëruese shëron edhe diabetin duke mbajtur ekuilibrin e sheqerit në gjak. Për shërimin diabetit nevojitet në stinën e pranverës, gjithë kohën sa lulëzon ai.

Po ashtu, është vërtetuar se edhe erëza, kanella, mundet që brenda ditës ta ulë nivelin e sheqerit në gjak. Pos kësaj, kjo erëza ul edhe nivelin e kolesterolit në gjak.

KËSHILLA TË NGJASHME