Home Modë & Estetikë Makiazhi për sy

Makiazhi për sy

Makiazhi për syKjo eshte pikerisht nje ide e bukur, dhe mbi te gjitha per ato qe nuk dine te trukohen apo tonet e syve i bejne alergji.

Quhet Color on Professional, ose e njohur si Coloronpro. Jane tone sysh te cilet ngjiten. E thene keshtu duket pak e cuditshme dhe jo shume e thjeshte, por ne te vertet me nje xhest te thjesht dhe gjendemi me make up mbremjeje apo natyral per diten.

Per ta aplikuar kete, ju mjafton vetem te transferoni tonalitetin qe ju preferoni me te gjitha sfumaturat e saj mbi qepalla dhe ta mbani me gisht per pak sekonda, dhe loja u be.

Idea eshte e mrekullueshme, pikesepari, sepse te trukohesh eshte dicka e nderlikuar.

Pordukti eshte nje perdorim, higjenik dhe kundra alergjik, pervec te tjerash rreziston per shume ore.

Mund ta blini ne dyqanet e Sephora-s. Eshte pak e shtrenjte dhe jo te nuk mund te perdoret perdite, por per festa pse jo?

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Larg pijeve energjike, ja çfarë i ndodh trupit të njeriut një orë pas konsumit

Jeta e ngarkuar na bën të drejtohemi në burime të ndryshme energjie në mënyrë që të jemi gjithmonë në gjendje për të përballuar ngarkesën e ditës. Kohët e fundit pijet energjike janë bërë zgjidhja për të përballuar një ditë të ngarkuar, por cfarë i bën një pije energjike trupit tonë? Një numri individësh të shëndetshëm iu dha të pinin pije energjike...