Home Modë & Estetikë Mask për lëkurë të thatë

Mask për lëkurë të thatë

Mask për lëkurë të thatëLëkura e thatë zakonisht ndodhë gjatë kohës së ftohtë.Ajri i ftohtë e largon të drejtën e lagështisë nga lëkura, megjithatë tek disa njerëz nuk ka rëndësi klima e ftohtë pavarësisht saj kanë lëkurën e thatë.

Një dietë jo e shëndetshme, gjenetika, dhe plakja janë faktorë që kontribuojnë për një lëkurë të thatë, e për fat të keq kremrat për hidratim janë të shtrenjta, transmeton Klan Kosova.

Andaj ju këshillojmë këto produkte natyrore për lëkurë të thatë:

Vaji i ullirit ekstra i pastër.

Kremra qumështi.

Mjaltë.

Jogurt.

Vaj kokosi ekstra i pastër.

Përdorni 5ditë në javë, secilën nga një ditë deri sa fytyra juaj të marrë hidratimin e duhur, rezultatin do t’a vëreni vet.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...