Maska bukurie për zbardhjen e fytyrës dhe largimin e rrudhave

Maska bukurie për zbardhjen e fytyrës dhe largimin e rrudhaveJanë të shumta femrat që kanë probleme me lëkurë, dhe për këtë shkak përdorin tretmanë të ndryshëm, të cilët edhe nuk janë aq të dobishëm,transmeton gazeta Kosova Sot.

Nëse edhe ju keni probleme me lëkurën e fytyrës, provojeni këtë maskë të thjeshtë, e cila është me të vërtetë efikase.

JA ÇKA JU NEVOJITET:

– 20 g tharm buke;

– 2 lugë të vogla lëng limoni.

PËRGATITJA DHE PËRDORIMI:

Përziejeni tharmin e bukës me lëng limoni. Masën e fituar vendoseni në një enë tjetër të mbushur me ujë dhe lëreni që të qëndrojë 2-3 minuta. Më pas vendoseni në fytyrë të pastër dhe lëreni që të qëndrojë për 20 minuta. Shpëlajeni me ujë të ngrohtë, e më pas vendoseni kremin për fytyrë. Nuk do të pendoheni nëse e provoni këtë maskë. Por, megjithatë, nuk duhet ta teproni dhe ta veni tepër shpesh. Mjafton që ta përdorni 2-3 herë në javë. Përpos për fytyrë, tharmi është ideal edhe për flokë, sidomos kundër rënies së flokëve.