Home Modë & Estetikë Maska kundër plakjes

Maska kundër plakjes

Maska kundër plakjesNuk keni pse të shpenzoni shumë pasuri për preparatet kozmetike për zbutjen e rrudhave, mundeni edhe vetë të përgatitni preparat efikas për fytyrë, përmes të cilit do t’i zbutni rrudhat dhe shenjat e plakjes, transmeton gazeta Kosova Sot Online.

Përbërësit:

-4 lugë vazelinë

-2 lugë mjaltë

-2 të kuqtë e vezës

-2 lugë vaj ulliri ose bademi

Përgatitja:

Vazelinën e tretni në avullin e ujit për t’u bërë i lëngshëm. Më pas i shtoni të gjithë përbërësit e tjerë dhe përzieni derisa të fitoni një masë homogjene. Maskën për fytyrë e vendosni dhe e mbani për rreth dy orë, e më pas e hiqni duke përdorur një peshqir të lagur. Shpejt do t’i vëreni rezultatet pozitive, e rrudhat do të pakësohen brenda j

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...