Home Modë & Estetikë Maska me yogurt per floke kaccurrela

Maska me yogurt per floke kaccurrela

Për flokë të thatë dhe kaccurrelë, kjo recetë do të kthej butësinë, duke e bërë flokun të butë dhe që drejtohet kollaj.

Përbërësit:

* 1 vezë e bardhë

* 1/4 filxhan yogurti tërësisht organik

* 1/4 filxhan majonezë

Udhëzime:

1. Rrihe vezën e bardhë derisa të shkumëzojë.

2. Përzieje me yogurt dhe majonezë.

3. Masazhoje në flokë të lagur.

4. Mbuloji flokët me maskë plastike dushi.

5. Mbaje maskën për 30 minuta, pastaj laje flokun me shampo zbutëse.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...