Home Modë & Estetikë Maska nga qumeshti dhe kamomili

Maska nga qumeshti dhe kamomili

Nje grusht lulesh kamomili te pervelohen me 100 ml qumesht dhe te lihen te qendrojne 20 min.

Te kullohen,perseri te nxehen edhe pak dhe te shtohet edhe nje luge humus pluhur dhe gjysme luge mjalte.
Te vihet ne fytyre dhe dekolte,te mbahet 15 min.
Te shpelahet me uje te ftohte.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Kujdes! Përdorimi i telefonit në tualet rrit rrezikun e prekjes nga koronavirusi

Sipas një studimi nga agjencia e marketingut Jellybean, të paktën 54% prej nesh marrin telefonat tanë celularë në tualet dhe luajmë me ta. Shkencëtarët aktualisht besojnë se COVID-19 mund të mbijetojë për nëntë orë ose më shumë në sipërfaqe të forta si plastike, metal, ose xhami i ekranit të telefonit tuaj celular.  Ndërsa numri i rasteve të infeksioneve koronavirus kalon...