Home Modë & Estetikë Maska për fytyrë të yndyrshme me spinaqi dhe kos

Maska për fytyrë të yndyrshme me spinaqi dhe kos

Kjo maska prëferohet për lekurë të yndyrshme të fëtyres dhe mund të përdoret tek të gjitha moshat.  Përbërësit: -Spinaq -Kos.  I përzini sasitë e barabarta të spinaqit dhe kosit dhe e aplikoni në formë të maskës për fytyrë. Pas 15 minutave e hiqni maskën.Kjo maska prëferohet për lekurë të yndyrshme të fëtyres dhe mund të përdoret tek të gjitha moshat.

Përbërësit:
-Spinaq
-Kos.

I përzini sasitë e barabarta të spinaqit dhe kosit dhe e aplikoni në formë të maskës për fytyrë. Pas 15 minutave e hiqni maskën.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...