Home Modë & Estetikë Maska për lëkurë të shkëlqyeshme

Maska për lëkurë të shkëlqyeshme

Përzieni dy lugë kungull të gërryer, një lugë uthull molle dhe gjysmë luge ujë të petaleve të trëndafilit.

Këtë masë qiteni në fytyrë dhe mbajeni 10 deri 15 minuta, duke e shpëlarë atë me ujë të ngrohtë.

Kjo maskë pastron dhe hapë poret e lëkurës, me çka kjo e fundit bëhet më e shkëlqyeshme.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...