Home Modë & Estetikë Maska per maje te dyfishta

Maska per maje te dyfishta

Maska per maje te dyfishtaMajet e dyfishta shfaqen edhe pse ne mendojme qe i trajtojm ne menyren e duhur ,faktoret jane te ndryshem ,dielli ererat nxehtesia etj..

Trajtimet per kete problem jane te ndryshem ,sot po ju paraqes nje menyre te thjeshte :

Nevojitet:
-1 te verdhe veze,
-1 lug gjelle mjalt,
-1/2 filxhan vaj ulliri(per ju qe i keni floket e thate) dhe 1 luge vaj ulliri per ju qe i keni floket me yndyre.
-1 vitamin E (te bluar )
Pergatitaj: ne nje tas perzieni perberesit e siperpermendur nje nga nje ,perzieni mire
Aplikoni: lyeni gjysmen e flokeve ,mbeshtillni me nje qese dhe lereni 1 ore ne qetesi ,ky trajtim keshillohet dy here ne muaj .

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...