Home Këshilla të ndryshme Maska për mënjanim të lëkurës së trashë të këmbëve

Maska për mënjanim të lëkurës së trashë të këmbëve

Maska për mënjanim të lëkurës së trashë të këmbëveNëse lëkura e këmbëve nuk trajtohet në mënyrë të duhur, gjasat janë të mëdha që tani keni probleme, të cilat guri i thjeshtë për thembra nuk mund t’i zgjidhë ato.

Për fat të mirë, ekzistojnë preparate shtëpiake të cilat mund t’ju ndihmojnë që të keni këmbë të buta dhe atë shumë më lirë sesa preparatet e shtrenjta kozmetike. Këtë piling mund ta bëni shumë lehtë dhe me ndihmën e tij do ta zgjidhni shpejt problemin e lëkurës së trashë.

Përbërësit:

-5 tableta aspirinë

-Lëng i freskët i dy limonëve

-Dy qese plastike për këmbë

Procedura:

1. I shtypni mirë tabletat deri kur të bëhen pluhur

2. I përzini mirë me lëngun e limonit dhe përzierjen e ndani në dy qese

3. I futni këmbët në qese, i lidhni ato dhe i futni në legen në mënyrë që lëngu të mos derdhet

4. I mbani ashtu 15-20 minuta

5. I nxirrni këmbët nga qeset dhe i shpëlani me ujë të vakët

6. I thani këmbët me peshqir dhe i trajtoni me gurë për thembra

7. Fërkojini këmbët me një shtresë të trashë të kremit hidratues

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Temperaturat e larta dhe uji i nxehtë po i mbysin peshqit

Alaska ka qenë e përfshirë nga një valë e të nxehtit gjatë kësaj vere dhe kjo ka bërë që një numër i lartë salmonësh të mos e përballojnë dhe të ngordhin. Shkencëtarët kanë vërejtur se disa lloje salmonësh janë zhdukur pas një ekspedite përgjatë lumit Koyokuk të Alaskës, pasi vendasit njoftuan se një numër i lartë salmonësh kishin dalë në...