Home Këshilla të ndryshme Maska për rritjen e flokut, që lë mjekët gojëhapur

Maska për rritjen e flokut, që lë mjekët gojëhapur

Maska për rritjen e flokut, që lë mjekët gojëhapurTë gjithë ne dëshirojmë flokë të bukur dhe të shëndetshëm.

Ekzistojnë shumë tretmane për këtë qëllim, por para se të shpenzoni shumë të holla në këtë drejtim, ju sjellim recetën natyrale.

PËRBËRËSIT:

/2 e bananes – të kuqtë e vezës – një lugë mjaltë – 1/2 e gotës birrë.

PËRGATITJA:

Përzieni të gjithë përbërësit, derisa të jetë masë homogjene. E aplikoni në flokë, shtoni kapelën prej dushit. E lini të veprojë për 1-2 orë.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...