Home Këshilla të ndryshme Maska përfekte tonfikuese

Maska përfekte tonfikuese

5Përbërësit;

1 të bardhë veze

1 luleshtrydhe

1 lugë niseshte

1 sasi të konsiderueshme me lëng trëndafili

Përgatitja;

Në një tas hidhni me radhë përbërësit dhe përzieni me mikser. Masken e përgatitur vendoseni në fytyrë. Lëreni masken të qëndrojë 30 minuta dhe pastaj shperlajeni fytyren me ujë të vakët, ashtu siç bëni zakonisht. Përgatiteni këtë maskë të pakten 3-4 herë në muaj, të shoqëruar me maska të tjera që të vëreni një efekt fantastik.

Një tjetër mënyrë është të zieni niseshten në ujë deri sa të bëhet si formë paste, dhe më pas të shtoni përbërësit e tjerë me radhë. Shperlani fytyren me ujë të vakët, nëse keni krijuar një pastë e cila është e ngjitur në lëkurë. Zakonisht niseshtja krijon një maskë e cila në fund hiqet sipas formës së fytyrës. Pra, nuk ngjitet në lëkurë thjeshtë e lëmon, dhe lëshon esencën mbi lëkurë.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ushtrimet ua zgjasin jetën

Ushtrimi është i njohur për të përmirësuar shëndetin, por kërkimet e reja zbulojnë se thjesht duke shtuar më shumë lëvizje gjatë gjithë ditës, në të vërtetë mund të ndihmojnë njerëzit të jetojnë më gjatë, transmeton Gazeta Express. Ata që kërkojnë të përmirësojnë shëndetin e tyre në përgjithësi shpesh shkojnë në palestër – ose, në vend të kësaj, kapërcejnë ushtrimin krejtësisht. Shkencëtarët...