Home Modë & Estetikë Maska që ju ndihmon të largoni qimet nga fytyra

Maska që ju ndihmon të largoni qimet nga fytyra

Maska që ju ndihmon të largoni qimet nga fytyraNëse jeni femër dhe i keni problem qimet e fytyrës mos u shqetësoni, ka një zgjidhje.Natyra ka krijuar maska të cilat do t’ju ndihmojnë t’i thoni lamtumirë qimeve të fytyrës.

Mjafton vetëm: 1 filxhan mjaltë, 1 filxhan miell tërshëre, 1 filxhan lëng limoni.

Përzini tre përbërësit dhe maska juaj natyrale për heqjen e qimeve është gati. Vendoseni përzierjen në pjesët ku dëshironi ti hiqni qimet.

Të qëndroj në fytyrën tuaj për 15 minuta dhe pastaj largojeni me ndihmën e ujit të nxehtë. Në fund vendosni krem dhe përsëriteni të njëjtën procedurë 2-3 herë në javë.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...