Home Këshilla të ndryshme Maska që largon shenjat e lëkurës

Maska që largon shenjat e lëkurës

Maska që largon shenjat e lëkurësShumë njerëz kanë pësuar shenja në lëkurë nga operimet apo lëmimet e tjera të lëkurës. Më postë ju kemi sjell recetën për një krem natyral të cilin mund ta përgatisni vetë, e që zhduk këto shenja të shëmtuara

Përbërësit:

– ¼ e gotës gjalpë e kakaos

– një lugë gjelle mjaltë

– katër pika vaj natyral livando

Fillimisht vajin e kokosit e vendosni në një tas për zierje dhe e futni në furrë për t’u nxehë.

Posa të shkrihet vaji i kokosit, i shtoni të gjithë përbërësit tjerë dhe me një lugë të drurit e përzieni derisa të fitoni produktin.

E lini produktin të ftohet dhe e vendosni në frigorifer për 20 minuta.

Para se ta aplikoni këtë krem, është e rëndësishme ta pastroni zonën e caktuar dhe procedurën e përsëritni dy herë në ditë, çdo ditë, një herë në mëngjes dhe njëherë në mbrëmje.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...